Автомобілі обладнуються ременями безпеки для захисту людини від травм у випадку аварії. Надійно пристебнутий ремінь безпеки утримує людину на сидінні і при аварії перешкоджає зіткненню з твердими елементами салону.
У момент зіткнення ремінь безпеки також уповільнює пік навантаження на тіло, тому що, розтягуючись, розподіляє інерційні сили рівномірно. При зіткненні розподіляють три типи ударів: спочатку вдаряється машина, потім людина, а вже в кінці - удару піддаються її внутрішні органи.
Ефективність ременя безпеки.
Згідно з дослідженнями, пристебнутий ремінь безпеки дозволяє скоротити в два рази ймовірність смертельних наслідків при аварії, а також пом'якшити тяжкість травм або запобігти їх повністю. Найбільше ремінь безпеки допомагає при лобовому зіткненні двох авто або перевертанні машини. Він також ефективно захищає при боковому зіткненні.
Без ременя безпеки.
При аварії зі швидкістю 7 км на годину дорослий може рукою захистити себе від зіткнення з кермом, панеллю приладів або спинкою сидіння. При зіткненні зі швидкістю 50 км на годину маса людини зростає в 40 разів, і, отже, вона не може утриматися на місці і перешкодити випадінню з салону. Будь-які незакріплені на задньому сидінні предмети створюють небезпеку, як водієві так і тому пасажиру, який сидить попереду.
Використання ременя безпеки обов'язкове.
Згідно діючого законодавства України наявний в машині ремінь безпеки обов'язково повинен використовуватися водієм та пасажирами. Виняток становлять лише особи, які навчаються керуванню, водії та пасажири оперативних та спеціальних транспортних засобів і таксі в населених пунктах, а також особи, які з причини захворювання не можуть використовувати ремінь та водії інваліди.
Недотримання цих вимог тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.
На високих швидкостях ремінь безпеки особливо необхідний, хоча він не завжди рятує життя у разі дорожньо-транспортної пригоди. Фіксатори ременів зарекомендували себе як вельми надійні пристрої. Ремінь безпеки може бути обладнаний аварійним різцем. Ремінь безпеки повинен використовуватися згідно інструкції з експлуатації автомобіля. Ремінь безпеки необхідно замінити після серйозної аварії, появи зносу.
Дитячі автокрісла.
Використання дитячих сидінь знижує ризик травмування у ДТП на 71% для немовлят і на 54% - для малюків, які починають ходити.
Статистика багатьох країн свідчить, що, після того як використання дитячих автокрісел безпеки там стало обов'язковим, ймовірність важких травм та загибелі дітей у дорожньо-транспортних пригодах скоротилася в 3,5 рази! У нас, на жаль, таких правил поки немає. Але якщо у вас є автомобіль і маленька дитина, то обходитися без дитячого крісла, знаючи ці цифри, просто злочинно. Втім наразі все більше людей вже розуміють важливість використання дитячого автокрісла. Дитячі автомобільні крісла призначені для безпечного перевезення дітей в автомобілі у віці від народження і до 12 років.
Автокрісло не тільки дозволяє дитині, зріст якої недостатній для штатних автомобільних ременів, їхати в машині пристебнутою, а й додатково захищає від бічних ударів.
Кожне дитяче автокрісло забезпечено докладною інструкцією по установці в машині, а також, паспортом і гарантійним талоном. Дотримання правил з установки та експлуатації дитячого автокрісла гарантує безпеку дитини в автомобілі.
Найголовніше правило говорить: не використовуйте автокрісло "на виріст". Неправильний вибір вкрай шкідливий для хребта і внутрішніх органів дитини, а також небезпечний у разі аварійної ситуації, адже кожна група автокрісел розробляється з урахуванням фізіології дитини певного віку.
Источник: Прес-служба Департаменту ДАІ МВС України